Rok 2018 v Sigfox: miliarda ľudí, milióny správ denne a cieľ pokryť planétu z vesmíru


Sieť Sigfox je dostupná v 60 krajinách, pokrýva celú Európu a 1 miliardu ľudí na celom svete.

Planéta má byť úplne pokrytá spustením satelitu.

Sigfox zverejní komunikačný protokol.

 

Rok 2018 bol v znamení silného rastu pre Sigfox, prvú globálnu 0G sieť, ktorá potvrdzuje svoje líderstvo v zbere dát. Francúzska spoločnosť teraz potvrdila svoj jedinečný štandard tým, že hlavné odvetvia a kľúčoví hráči dôverovali Sigfoxu ako svetovej jednotke v prenose malého objemu dát.

Spoločnosť dosiahla významné míľniky, ako napríklad:

  • Rozšírenie siete Sigfox do 60 krajín prostredníctvom nových Sigfox operátorov, ktorí sa pripojili k najväčšiemu IoT ekosystému na svete. Viac ako 500 miliónov EUR investovali Sigfox a Sigfox operátori na vybudovanie tejto jedinečnej siete.
  • Najnovší míľnik dosiahla spoločnosť koncom decembra 2018, kedy sa k Sigfoxu pridalo Poľsko. Rodina operátorov umožňuje Sigfoxu stať sa jediným operátorom, ktorý ponúka úplne európske pokrytie.
  • Sieťou Sigfox je aktuálne pokrytá 1 miliarda ľudí. Toto predstavuje obrovský míľnik od začiatku epickej cesty spoločnosti, ktorá sa začala prvou inštaláciou antény vo Francúzsku v roku 2011.
  • Činnosť v oblasti dátových služieb sa úspešne rozrastá s viac a viac významnými transakciami: 6,2 milióna zariadení je pripojených k sieti Sigfox podľa cieľa z minulého roka (+ 148%) a každodenne sa zhromažďuje 13 miliónov správ.

Celkové príjmy spoločnosti sa od roku 2017 zvýšili o 20%, čo znamená 60 miliónov eur. Príjem z pripojenia sa zvýšil takmer o 100%. Len za 4 roky sa príjmy spoločnosti Sigfox zvýšili o 400%.

  • Dynamický trh bol rozšírený o jedinečnú hodnotu spoločnosti Sigfox založenú na robustnej technológii a riešeniach plug-and-play. V roku 2018 spoločnosť Sigfox podpísala významné dohody s poprednými spoločnosťami vrátane Dachser, Getrack, Michelin, NEC, Netstar, PSA/IBM a Total na sledovanie dodávania, čo dokazuje, že Sigfox je 100% schopným riešením na digitalizáciu priemyselného dedičstva. Výrobcovia prvého stupňa v automobilovom a mobilnom priemysle, Alps a LiteOn, sa tiež pripojili k ekosystému Sigfox.

Sigfox zohráva dôležitú úlohu aj pri backup pripojeniach. Technológia 0G bola zvolená a integrovaná do inovatívnej FreeBox Delta, prostredníctvom strategického partnerstva s Free, Iliad Group pod vedením Xaviera Niela, ktorý sa objavil počas svojho najnovšieho vystúpenia v Paríži.

Technológia Sigfox je spoľahlivá alternatívna služba komunikácie pre bezpečnostné zariadenia. Za posledných 5 rokov bolo 2,8 milióna alarmov Securitas spojených so sieťou Sigfox.

  • Osvojovanie Sigfoxu obrovsky rastie s viac ako 200 univerzitami a partnermi, ako aj viac ako 1200 začínajúcimi podnikmi, ktoré vyvíjajú budúcnosť jednoduchou technológiou Sigfox. Prvý Hacking House je teraz otvorený v San Franciscu, aby urýchlil nové riešenia v rôznych odvetviach.
  • Technológia Sigfox sa v súčasnosti demokratizuje nedávnym otvorením špecifikácií pre zariadenia. Tento dôležitý krok posilní celý ekosystém výrobcov zariadení, ako aj akademických spoločností, aby vyvinuli nové riešenia, ktoré spájajú nespojené.

Správa pokračuje pod infografikou.

Svet nie je dosť!

Ako súčasť ambicióznej 5-ročnej stratégie označovanej ako „1B23“, Sigfox prirodzene pracuje na tom, aby do konca roka 2023 pripojila 1 miliardu zariadení do svojej siete 0G.

Vykonanie stratégie riadenej medzinárodným tímom Exco a podporované spoluzakladateľmi Sigfox je štruktúrované okolo týchto iniciatív:

  • Rozšírenie siete 0G v strategických krajinách ako India, Rusko a Čína.
  • Spolu s Eutelsatom testovať prvý satelit v druhej polovici roka 2019: Obe spoločnosti vyladia svoju ponuku, aby sa pripravili na komerčné spustenie „ELO“ súhvezdia v roku 2020. Hlavným cieľom je pokryť celú planétu pod jeden jediný dáždnik s jednoduchosťou a vysokou kapacitou v dôsledku kombinácie pozemných a satelitných sietí. Ekosystém Sigfox a zákazníci tak budú využívať satelity bez toho, aby zmenili svoje existujúce zariadenia.

„Svojím jedinečným pokrytím a veľkým množstvom pripojených zariadení Sigfox rozhodne preukazuje jeho výkonnosť a relevantnosť. Zákazníci po celom svete uznávajú našu hodnotovú ponuku s vysokou mierou spokojnosti. Už viac nie je len snom sledovať majetok na kontinentoch s niekoľko dolárovými zariadeniami a s dlhoročnou autonómiou. Iba sieť 0G môže priniesť takýto výkon. Uložte si dátum pre Sigfox Connect v Singapure, “ povedal Ludovic Le Moan, generálny riaditeľ a spoluzakladateľ spoločnosti Sigfox.

 

O spoločnosti Sigfox

Sigfox je iniciátorom siete 0G a popredným svetovým poskytovateľom internetových služieb (Internet of Things). Jeho celosvetová sieť umožňuje priame pripojenie sa k internetu miliardám zariadení, pričom spotrebuje čo najmenej energie. Jedinečný prístup spoločnosti Sigfox ku komunikácii medzi zariadeniami a cloudom rúca tri najväčšie bariéry pri prijímaní internetu vecí: náklady, spotreba energie a globálna škálovateľnosť.

Sieť je k dispozícii v 60 krajinách a pokrýva 1 miliardu ľudí. Obklopená veľkým ekosystémom partnerov a kľúčovými hráčmi v oblasti IoT, Sigfox umožňuje spoločnostiam presunúť svoj obchodný model smerom k ďalším digitálnym službám v kľúčových oblastiach, ako sú sledovanie aktív a dodávateľský reťazec. Spoločnosť bola založená v roku 2010 Ludovicom Le Moanom a Christopheom Fourtetom, so sídlom vo Francúzsku má tiež kancelárie v Madride, Mníchove, Bostone, Dallase, San Jose, Dubaji, Singapure, Sao Paulo a Tokiu.