Bezdrôtový alarm pre zabezpečenie majetku na vidieku a pre poľnohospodárov.

Zabezpečenie pozemkov nikdy nebolo jednoduchšie. Nová generácia bezdrôtových alarmov rieši kriminalitu na vidieku


Rastúcim problémom v oblasti poľnohospodárstva je kriminalita na vidieku. Či už ide o meď na zavlažovacích systémoch alebo o naftu v palivových nádržiach, jedna vec je istá: ak zostane vec, ktorá má vysokú hodnotu nezabezpečená, zlodeji a vandali na to určite prídu a pokúsia sa ju znehodnotiť alebo ukradnúť. Nová generácia bezdrôtových zabezpečovacích alarmov má za cieľ bojovať práve proti tomuto typu zločinu na vidieku.

Na niektorých územiach má viac ako 74 % farmárov skúsenosti s krádežou alebo vandalizmom spáchaným na ich majetku. Farmy a ranče sú jednými z najzložitejších miest na ochranu. Odľahlosť fariem ich mení na ľahký terč pre zločincov a ich rozľahlosť obmedzuje možnosti zabezpečenia na minimum. Navyše, doterajšie riešenia boli drahé a komplikované.

Od malých rodinných fariem až po obrovské statky sa poľnohospodárstvo stále viac sústreďuje na bezdrôtové alarmy novej generácie. Pripojením na IoT sieť Sigfox sa stávajú zabezpečovacie zariadenia nezávislé od elektrickej energie a Wi-Fi. Sú tak nákladovo efektívnejšie, jednoducho inštalovateľné a dostatočne univerzálne na to, aby spĺňali špecifické požiadavky všetkých poľnohospodárov.

zabezpečenie poľnohospodárskeho majetku, pozemky, bezpečnosť

Bezdrôtové alarmy novej generácie chránia aj tie najodľahlejšie miesta

Pokiaľ ide o zastavenie kriminality na vidieku, hrajú dôležitú úlohu ploty, svetlá a kamery. Aj keď tieto zariadenia pomáhajú odstrašovať zlodejov a vandalov, tých najvytrvalejších to stále neodradí. V mnohých prípadoch poľnohospodári zistia, že na ich pozemku došlo k zločinu až dávno po tom, ako sú vinníci dávno preč.

Poľnohospodárom poskytujeme spôsob, ako odhaliť zločincov v reálnom čase. To však môže byť veľký problém v odľahlých oblastiach. Chovatelia sa snažia predísť krádeži dobytka tak, že nainštalujú na bránu alarm, ktorý ich upozorní pri pohybe. Tradičné alarmy na plotoch a bránach sa stále spoliehajú na mobilné siete, no GSM signál je vo vidieckych oblastiach často nespoľahlivý alebo úplne absentuje. Ak chce farma zabezpečiť stodolu alebo stajňu, narazí na podobné problémy. Ak sa pokúsia o inštaláciu tradičného bezdrôtového bezpečnostného systému závislého na Wi-Fi, potrebuje aj vysokorýchlostný internet, ktorým vidiecke oblasti častokrát nedisponujú.

Na rozdiel od klasických bránových alarmov a bezpečnostných systémov, bezdrôtové alarmy s technológiou Sigfox nie sú závislé od WiFi alebo GSM signálu. Zariadenia sú pripojené k nami poskytovanej sieti Sigfox určenej pre internet vecí. Táto bezpečná celosvetová sieť bola postavená špeciálne pre takéto aplikácie alarmov a iných inteligentných zariadení. Široké pokrytie sieťou Sigfox na Slovensku umožňuje bezdrôtovým zabezpečovacím systémom fungovať aj v najodľahlejších poľnohospodárskych oblastiach. V súčasnosti pokrývame približne 90 % územia SR. Overte si dostupnosť signálu vo vami preferovanej lokalite.

Chovatelia dobytka budú určite radi počuť aj o ďalších funkciách, ktoré robia tento typ alarmu ideálnym pre použitie na ich farme. Každé zariadenie na zaznamenanie pohybu má dosah desať až pätnásť metrov, takže farmár bude upozornený aj vtedy, ak sa niekto pokúsi prejsť napríklad vedľa brány. Sú navrhnuté špeciálne tak, aby boli nefalšovateľné a dostatočné odolné voči poveternostným podmienkam vo vonkajšom prostredí. Inteligentná technológia, ktorú používajú dané zariadenia je mimoriadne dobrá aj v rozlišovaní pohybu ľudí a zvierat. To vnímame ako dôležitú vlastnosť pre akékoľvek poľnohospodárske prostredie.

Jednoduché, bezpečné, robustné. Perfektné prispôsobenie pre chovateľov dobytka:

  • Ideálne pre vzdialené miesta – nie je potrebná žiadna Wi-Fi sieť ani elektrická energia.
  • Odolné proti falšovaniu.
  • Extrémne dlhá výdrž batérie.
  • Inteligentná technológia rozlišuje medzi pohybom človeka a pohybom zvieraťa.
  • Vzdialená aktivácia a deaktivácia pre maximálnu flexibilitu.

 

Nízkonákladový bezdrôtový alarm zabezpečuje bezpečnosť

Inštalácia tradičného bezdrôtového bezpečnostného systému môže byť neúmerne nákladná. Menšia poľnohospodárska prevádzka, ako aj rodinná farma majú nižšie príjmy. Inštalácia bezpečnostného systému na jednom statku môže byť zvládnuteľným nákladom, ale rozširovanie tohto systému do stodoly, garáže a zariadenia na dojenie sa rýchlo stáva nerealistickým.

Poľnohospodári všetkých veľkostí postupne zisťujú, že bezdrôtové alarmy novej generácie sú cenovo výhodnou alternatívou k tradičným bezpečnostným možnostiam. Jeden alarm môže byť prenajatý za približne 20 eur mesačne, alebo 150 eur za rok. To je ekvivalent toho, koľko stojí nahradenie jednej palivovej nádrže nafty, ktorá bola odcudzená z nezabezpečeného traktora.

Inteligentné alarmy menia spôsob, akým poľnohospodárstvo nazerá na bezpečnosť

Vandali vždy prichádzajú s novými spôsobmi prístupu k nehnuteľnostiam a zariadeniam, ktoré si často vymieňajú. Farmári a chovatelia teraz dostávajú možnosť zmeniť svoje bezpečnostné systémy tak, aby zodpovedali tejto rýchlo sa meniacej dobe. Poľnohospodársky priemysel si stále viac uvedomuje, že bezdrôtové alarmy ďalšej generácie sú dostatočne moderné, aby poskytli farmárom a chovateľom flexibilitu, ktorú potrebujú.

Na rozdiel od tradičných bezpečnostných systémov sú bezdrôtové alarmy s technológiou Sigfox inštalovateľné spôsobom plug-and-play. To znamená, že nevyžadujú konfiguráciu a každé zariadenie môže byť nastavené za menej ako päť minút. Malý rodinný farmár s mliečnymi výrobkami, ktorý nainštaloval niekoľko zariadení na svojich budovách, sa môže dozvedieť, že zlodeji v oblasti majú v skutočnosti najväčší záujem o odstránenie medeného drôtu zo zavlažovacích systémov. Keď to vie, môže sa rozhodnúť pre inštaláciu zariadení tak, aby boli strategicky umiestnené na zavlažovacích systémoch.

Aj preto, že tento typ bezpečnostného systému nevyžaduje žiadne dôležité nastavenie ani žiadne dlhodobé zmluvy, môžu malí farmári začať skúšaním jedného alebo dvoch detektorov s malým rizikom. Ak má rád spôsob, akým pracuje, môže si prenajať alebo zakúpiť aj viac zariadení, až kým všetky jeho stavby a zariadenia nie sú bezpečné.

Možnosti ďalšej generácie bezdrôtových alarmov prinášajú poľnohospodárskemu priemyslu nový a silný nástroj v boji proti zločinu na vidieku.

Ďalšie zaujímavosti môžete nájsť na webe globálneho operátora Sigfox.

Viac sa o technológii Sigfox dozviete vo videu